Lista problemów, które pomaga rozwiązać vi peel:

  1. Płytkie zmarszczki
  2. Nierówna struktura skóry
  3. Oznaki uszkodzenia słonecznego i starzenia się skóry
  4. Wiotkość, utrata blasku, niejednolite zabarwienie skóry
  5. Przebarwienia, plamy starcze, piegi
  6. Melasma
  7. Trądzik różowaty
  8. Wykwity grudkowe i krostkowe
  9. Trądzik zwyczajny
  10. Trądzik z przebarwieniami i bliznami

ZABIEGI VI PEEL

Vi Peel jest peelingiem medycznym pomagającym bezpiecznie i efektywnie osiągnąć młodo wyglądającą skórę. Produkt Vi Peel nie tylko powierzchownie złuszcza naskórek, ale także działa na poziomie komórkowym głębokich warstw skóry. Dzięki połączeniu działań wielu kwasów i witamin, pomaga usunąć lub spłycić powierzchowne zmarszczki, zmniejszyć rozszerzone pory i ujędrnić skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Jest niezwykle skuteczny w eliminacji przebarwień (w tym melasmy) oraz wskazanym w celu skutecznego leczenia pacjentów (także nastolatków) z trądzikiem. Vi Peel jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry, także dla okolic oczu, szyi, piersi czy dłoni. Zabieg trwa mniej niż 20 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania skóry. W dniach pierwszym i drugim po zabiegu występuje uczucie „ściągania”, nie widać jeszcze łuszczenia skóry, a obszary ze zmianami pigmentacyjnymi mogą wyglądać na trochę ciemniejsze. Około trzeciego dnia pojawia się łuszczenie, rozpoczynające się zwykle wokół ust i nosa i stopniowo rozprzestrzeniające się bardziej obwodowo w ciągu kolejnych 2 do 3 dni. Po sześciu lub siedmiu dniach proces wyłuszczania jest zakończony, a efekty spektakularne.

Zabieg można powtórzyć już po 2 tygodniach, choć rzadko jest to konieczne (np. silne przebarwienia mogą wymagać powtórzenia). U większości pacjentów widoczna poprawa następuje już po jednym zabiegu, a dla utrzymania efektów wskazane jest stosowanie od 2 do 4 peelingów w roku wraz z odpowiednią pielęgnacją skóry między zabiegami.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nadwrażliwość na dowolny składnik preparatu (alergia na fenol, aspirynę, wit. C)
  • Infekcje skórne w obszarach planowanej aplikacji preparatu (aktywna opryszczka)
  • Terapia izotretynoiną w przeciągu ostatnich 3 miesięcy

Przejściowe objawy niepożądane:

  • Delikatne uczucie pieczenia podczas nakładania preparatu, które ustępuje całkowicie niemal natychmiast (po 10-15 sekundach)
  • Niewielki obrzęk i zaczerwienienie obszaru poddanego zabiegowi
  • Nieznacznie zwiększona wrażliwość skóry podczas procesu złuszczania