Lista problemów, które pomaga rozwiązać kwas hialuronowy:

 1. Zmarszczki statyczne (czoła, nosa, brody, wokół oczu, wokół ust, na szyi),
 2. Bruzdy nosowo-wargowe,
 3. Wąskie lub asymetryczne usta,
 4. Obniżenie kącików ust i bruzdy przy kącikach ust,
 5. Obniżenie lub asymetryczne ułożenie brwi,
 6. Zapadnięcie i zacienienie pod oczami,
 7. Asymetria lub niezadawalający kształt nosa lub brody,
 8. Utrata objętości skroni, policzków, grzbietowej powierzchni dłoni,
 9. Utrata wyraźnego konturu twarzy,
 10. Wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietowych powierzchni dłoni,

ZABIEGI WYPEŁNIACZAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO (HA)

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymywanie wody w tkankach. Preparaty kwasu hialuronowego są całkowicie wchłaniane, jego cząsteczki nie są wykrywane przez system immunologiczny jako ciała obce i dlatego są to niewątpliwie najbardziej bezpieczne preparaty stosowane w medycynie estetycznej. Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w tkankach, preparat ten nie stwarza ryzyka reakcji alergicznej, nie wymaga wykonania żadnych testów skórnych przed zabiegiem. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia i wysuszenia skóry, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Tkanki tracą swoją objętość.
Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętość można nie tylko wygładzić zmarszczki, ale też przywrócić objętość policzków, warg, skroni i grzbietów dłoni, a także modelować nos, brodę oraz poprawić kontur twarzy. Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

Opis zabiegu:
Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą lub kaniulą w miejsce wymagające korekcji. U pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Zabieg nie wymaga okresu ograniczenia aktywności zawodowej, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-18 miesięcy (w okolicy intymnej nawet do 2 lat). Jego trwałość zależy od gęstości i ilości preparatu, okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, także solarium- skracają czas działania preparatu). Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża czas utrzymywania się efektu leczniczego.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Infekcje skórne w obszarach planowanych wstrzyknięć preparatu (aktywna opryszczka),
 • Zaburzenia układu krzepnięcia krwi,
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna),
 • Stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych,
 • Cukrzyca,
 • Choroby nowotworowe ,
 • Choroby autoimmunologiczne i z autoagresji,
 • Tendencja do powstawania bliznowców.

Przejściowe objawy niepożądane:

 • Niewielki obrzęk i zaczerwienienie obszaru poddanego zabiegowi,
 • Wybroczyny krwawe i siniaki ustępujące po kilku dniach i dające się zatuszować makijażem,
 • Bolesność pozabiegowa.